Galerie Fénix Vysočanská

Od okamžiku, kdy poklepem na základní kámen zahájila Tereza Maxová výstavbu velkorysého projektu „Galerie Fénix Vysočanská a Clarion Congress Hotel Prague Vysočany“, uplynulo 21 měsíců.

Centrála společnosti UNIQA a River Diamond v Praze a jejich fasády

Jako první vám představíme právě dokončený projekt centrály společnosti UNIQA v Evropské ulici v Praze 6, který je typickým příkladem použití keramické zavěšené odvětrávané fasády.

Masivní dubová prkna pro historické prostory kláštera

V Praze na Malé Straně byla realizována zajímavá kompletní rekonstrukce kláštera České provincie řádu sv. Augustina u kostela sv. Tomáše. Historické objekty bývalého kláštera se vrátily augustiniánům ve zdevastovaném stavu.

Zeleň na plochých střechách se systémem ZinCo

ZinCo je dnes celosvětově zavedená značka v oblasti provádění zelených střech. Předností firmy ZinCo je, že řadu desetiletí vyvíjí a zdokonaluje kompletní systém pro zelené střechy.

Vodárna Želivka – sanace střechy Filtrace 2 pěnovým sklem Foamglas + APP pásy Isoflamm

V ocelové hale Filtrace 2 vodárny Želivka se železobetonovými střešními panely, která byla dokončena v roce 1987, jsou umístěny otevřené pískové filtry sloužící k úpravě pitné vody pro Prahu.

Kvalitně zastřešený The Park

V roce 2002 začala výstavba projektu Business Technology Park americké developerské společnosti AIG Lincoln na pražském Chodově u dálnice D1 směrem na Brno.

EUROPARK Praha Štěrboholy – 24 000 m2 střech všech typů

Projekt tohoto nového nákupního centra na východním okraji metropole uzrával řadu let a u jeho vzniku stál Plan & Bau ČR, s. r. o., jedna z prvních rakouských firem působících v ČR již od konce 80. let a mající za sebou obdobný projekt – Park Hostivař.

Odvětrávané fasády na počátku 3. tisíciletí ve znamení kovu a velkoformátových desek

Po překonání recese na konci minulého tisíciletí začalo to nové množstvím kvalitních a zajímavých stavebních projektů, pro které bylo typické použití zavěšené odvětrávané fasády.

Universální řešení pro odvětrávané fasády

Je to již dvacet let, kdy se začal používat universální nosný systém pro odvětrávané fasády Spidi z produkce firmy Slavonia Wien. Také jeho nová verze Spidi Max si za posledních pár let získala své místo na evropském trhu.